AU PAIR pro seniory

CARER

Pozice Au pair pro seniory (Au pair for the elderly) nebo-li Senior care je charakteristická především péčí  o seniory, jejich každodenní potřeby a všeobecný dohled.

Pečovatelka pomáhá lidem méně soběstačným nebo nesoběstačným přímo u nich doma. Zejména se jedná o pomoc při osobní hygieně, při přípravě nebo podávání jídla, úklidu domácností, doprovázení k lékaři, vyřizování různých pochůzek, připomenutí o čase vzít si léky.

Au pair vyplňuje volný čas seniorům, například čtením, povídáním, hraním her a celkové zpříjemnění života. Jedná se zejména o pomoc po stránce psychické i fyzické, tak aby se necítili osamoceně jako to ve většině případech bývá.

Pečovatelky budou před nástupem na pracovní pozici důkladně proškoleny v první pomoci, problematice péče o seniory a prevenci úrazů. Během svého pobytu v zahraničí mohou navštěvovat různé kurzy doplňující jejich kvalifikaci nebo studium jazyka.

DÉLKA POBYTU Krátkodobé pobyty (6 měsíců)
Dlouhodobé pobyty (6-12 měsíců a více)

PRACOVNÍ NÁPLŇ Péče o seniory - Senior care
STUDIUM Možné
POŽADOVANÝ VĚK 18 let a více
PLAT Live In - £100 -£140 /týden
Live Out - £120 -£180 /týden

POŽADOVANÉ REFERENCE 2 ověřitelné reference
LOKALITA celá Velká Británie

POŽADUJEME:

  • Věk 18 let a více
  • Zkušenosti s péči o seniory
  • Minimálně středně pokročilá znalost anglického jazyka
  • Ukončené středoškolské vzdělání
  • Pedagogické nebo zdravotnické vzdělání
  • Dobrý zdravotní stav
  • Čistý trestní rejstřík
  • Kladný vztah k seniorům
  • 2 ověřitelné reference
  • Řidičský průkaz výhodou

KLIENT NABÍZÍ:

  • Ubytování a stravu
  • Kapesné – většinou týdenní
  • Práci maximálně 8-12 hodin denně/24 hodinovou službu na telefonu
  • 1,5 dne volna za týden
  • 1 volný měsíc dovolené ročně
  • Možnost studovat nebo navštěvovat jazykové kurzy
  • Krátkodobé i dlouhodobé pobyty

NÁPLŇ PRÁCE (na individuální domluvě):

  • Usnadnění života seniora
  • Pomoc s přípravou jídla, úklid domácnosti a celkové údržba domu
  • Činnosti spojené s návštěvou lékaře, vyzvedávání léků
  • Hygiena, oblékání a pomoc s každodenními rituály
  • Přátelský přístup a zpříjemnění života seniora
  • Lehké domácí práce (převážně úklid v domácnosti), vysávání, žehlení, praní prádla

LIVE IN AU PAIR

  • Au pair bydlí společně se seniorem
  • Vlastní pokoj, většinou i koupelnu
  • V rámci platu - strava a ubytování
  • Práce 8-12 hodin denně
  • Většinou požadovaná 24 - hodinová pomoc na telefonu
  • 2 dny volna v týdnu
  • 4 týdny placené dovolené
  • Ve volném čase možnost navštěvovat jazykové kurzy

LIVE OUT AU PAIR

Au pair bydlí mimo rodinu

Práce 10-12 hodin denně

2 dny volna v týdnu

Většinou požadovaná 24 - hodinová pomoc na telefonu

4 týdny placené dovolené

Ve volném čase možnost navštěvovat jazykové kurzy

Vyšší platové ohodnocení

CHCI SE PŘIHLÁSIT DO PROGRAMU PRÁCE V ANGLII